İş Fikirleri

Epoksi Malzeme Seçerken Neye Dikkat Edilmeliyiz?

Epoksi Malzeme Seçerken Neye Dikkat Edilmeliyiz?

Epoksi malzeme seçerken bazı dikkat edilmesi gerek noktalar bulunmaktadır. Epoksi zemin kaplama malzemeleri yerine göre kullanım amaçları bulunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursam zemin kaplama, boya, tamirat gibi farklı farklı amaçlarda çeşitli kalınlık ve uygulama biçimi mevcuttur. Mesela epoksi uygulama alanının üzerine eğer ağır bir yük binecekse ince epoksi zemin kaplama uygulanması daha doğru olacaktır. Kesinlikle üzerine binecek yok göz önünde bulundurularak malzeme seçimi yapılması gerekir. Otopark epoksi kaplama yapılacağı zaman ince epoksi tercih edilmektedir. Çünkü otoparklar sürekli arabaların yükünü taşımaktadır. Ayrıca üzerine binecek yük, eğer boya amacı ile kullanılıyorsa maruz kalacağı ortama göre seçim yapılmalıdır.

Epoksi ömrü ne kadar?

İstanbul epoksi kaplama ile zemin kaplama ya da boya olarak kullandığınız zaman işlemler oldukça masraflı olur ama uzun süre yıpranmadan, aşınmadan ve bir zarar görmeden kullanılacağı için verdiğiniz paraya hak eder. Şöyle belirtebiliriz kalınlığa bağlı olarak bir epoksi kaplamanın kullanım ömrü en az 5 sene en fazla 20 sene kadar dayanabiliyor.

Epoksi kaplama koruyucu bir katmandır. Epoksi zemin kaplamadaki amaç her ne kadar hijyen ve görsellik ise de bir o kadar da zemin sağlamlığı korumaktadır. Epoksi kaplama yapılan beton zemin bu sayede deforme olmaz ve aşınmaktan kurtulur. Bu zemin kaplama çok uzun ömürlüdür. Kesinlikle renk solması yapmaz. Mekanik bir darbe girmediği sürece kolay kolay aşınmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı