İş Fikirleri

İqos İluma Nedir?

İqos İluma Nedir?

İqos İluma, en yeni nesil ısıtılmış tütün ürünüdür (HTP) ve dumansız ürünler portföyüne eklenen yeni bir ürün olarak yer almaktadır. 2021 senesinde piyasalarda yer alan, PMI’nin tütünü içinde ısıtan Smartcore Inductıon System ile çalışan yenilikçi teknolojiyi bir araya getiren iqos İluma 2021 senesinde satışa sunuldu.

Bu teknoloji, orijinal iqos blade (bıçaklı) HTP cihazlardan farklıdır (örneğin, IQOS, IQOS 2.4, IQOS 3, IQOS 2.4+, IQOS 3 Duo ve IQOS 3 Multi den farklı ). Bunun yanı sıra, hem bıçak hem de indüksiyon cihazları, yanmadan nikotin içeren buhar üretir ve dolayısıyla yanmadan ya da duman çıkarmadan tütünün tadını serbest olarak bırakır. Her hangi bir ortamda kullanıldığı zaman o ortamda bulunanlar kokusundan rahatsız olmaz.

İqos İluma  cihazı yalnızca özel olarak tasarlanmış tütün birimi olan  Terea Smartcor Stıcks ile kullanılır. Klasik Heets ya da Heatstıcks  üniteleri sadec orijinal iqos bıçaklı modellerinde, ısı sağlayan tütün tutucu cihazları ile kullanılabilir ve iqos iluma ile kullanılmıyor.

Terea Smartcore Stıcks Ne Demek?

Trea Smartcore Stıcks, özel kullanım için tasarlanmış olan ısıtılmış tütün  ünitesi olarak yer almaktadır. İqos İluma indüksiyon ısıtmalı tütün  cihazı ( bicaksiz teknoloji) için özel olarak tasarlanmış bir cihazdır. Terea Smartcore Stıcks içerisinde, tütünü içeriden ısıtan ve paslanmaz çelikle kaplanmış olan metal bir ısıtma elemanı yer almaktadır. Ayrıca bu ürün tütün tıpası, soğutma tıpası, filtre ve koruyucu sargı dahil olmak üzere bu parçalardan yapılmıştır. Terea Smartcore Stıcks iqos sigara, ısıtılmış tütün ürünlerinin orijinal bıçak serisiyle kullanılması mümkün değil. Bunlara örnek verecek olursak iqos, iqos 2.4+, iqos 3, iqos 3 multi, iqos 3 duo, iqos 2.4 olarak örnekler  verilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı