İş Fikirleri

Kış Lastiği Nedir?

Kış Lastiği Nedir?

Kar lastiği denince insanın aklına karda takılan lastik gelir yani kış ayında takılan lastik gelir arabaların özellikle kaymasını önleyen lastik önemlidir. Can güveliği açısından çok önemlidir. Kışın arabaya takılır. Olabilecek kazaları önler kar lastiği taktığımızda ideal fren mesafesi yakalanır olabilecek kazalar önlenir. Yolda gelen kazalara lastik koruma yaptığı için o kazanın meydana gelmemesini sağlar. Karlı havalarda dar yollarda virajlı yollarda arabanın yere sıkı tutunmasını sağlar. Ondan dolayı can güvenliğimiz için karşıdaki kişinin can güvenliği için kışa girer girmez her arabanın kış takması önemlidir. Lastik fiyatları marka ve araba modeline göre değişir.

Kış Lastiği Ne İşe Yarar?

Virajlı yollarda tehlikeyi önler yola çıkarken yakıt artışı yapmaz diğer normal lastikle çıktığımızda hem tehlike arz eder hem de yakıt artışı olur. Onun için mevsimine göre aracımıza lastiğimizi takmamız lazım. Soğuk karlı havalarda otomobilin yol tutuşunu maksimum düzeyde tutabilmek için tasarlanmıştır. Karlı havalarda buzlu ıslak zeminlerde kullanılan bu lastik +7 inin derecenin altında olan havalarda kullanılır. Kazaların önlenmesinde yardımcı olur. Kış lastik fiyatları lastik markasına göre değişir.

Kış Lastiğini Kimler Tercih Eder?

Ticari araçlar yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlar seyahat yapan araçlar bunlarda kış lastiği takmak zorundadırlar can güvenliği açısından önemlidir. Kış lastikleri takmazlarsa can güvenliği açısından zarara uğrarlar. Takarlarsa uğramazlar rahat can güvenliği için önemlidir. Yolculukta da önemlidir. Kar lastiği yolda kaymasını önler. 4 mevsim lastik fiyatları hem bütçeye uygundur. Hem de kullanışlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı