İş Fikirleri

KÖPEK BAKIMI NASIL YAPILIYOR?

KÖPEK BAKIMI NASIL YAPILIYOR?

Yavru köpek eğitimi, yetişkin köpeklere göre daha zor bir iş. Bunun nedeni ise insanlarda olduğu gibi köpeklerde de yetilerin zaman içinde deneyimlenerek kazanılması gerekir.  Bu nedenden dolayı yavru kopeklerinize farklı deneyimler kazandırmalı ve bu dönemde sabırlı ve pozitif olmanız gerekmektedir. Aslında köpeklerde aynı insanlar gibi içgüdülere ve duygulara sahip birer canlılar. Biz bireylerde farklı ise onların bütün davranış ve hareketlerini evde köpek eğitimi verirken  içgüdülerine göre belirlememiz gerek.

Yavru köpeklere bakım yapmak için pek çok ayrıntıya dikkat etmek gerekir, bu konuda köpek eğitimi İstanbul şubelerinden yardım alarak yavru dostlarımıza en iyi eğitimi verelim. Aslında bebek bakımı ile yavru köpek bakımı arasında neredeyse hiç fark yok. Bundan dolayı, yavru köpek sahiplerinin, bu sevimli minik dostlarını kendi çocukları gibi görmeleri son derece güzel ve doğal bir davranıştır.

Temel İtaat Eğitimi

Köpeğinizin çevresine ve size karşı tutumu, yavruluktan itibaren başlar. Başıboş olarak büyüyen köpekler, sahibine ve diğer evcil hayvanlara karşı son derece hırçın davranır. Özellikle de ev ortamına uygun bir köpek yetiştirmek istiyorsanız kesinlikle yemek itaat eğitimi alması gerekir. Bu eğitimi alması için köpekler için köpek  pansiyonu bulunmaktadır. Sizler tatile falan gittiğiniz zaman hem köpeğinizi güvenle bırakabilir hem de eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca eğitime almadan da siz uzaklarda tatil yaparken sevimli dostunuz köpek otelinde keyifli dakikalar yaşar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı