İş Fikirleri

PUK Kodu Unutulursa Ne Olur?

PUK Kodu Unutulursa Ne Olur? 

Puk kodunun unutulması hemen herkesin başına gelebilecek bir olaydır. PUK kodu pin kodu gibi ezberde kalmayan ve çok sık ihtiyaç duyulmayan bir kod olarak bilinir. Ancak bu kodun önemi de bir hayli fazladır. Cihazınıza yabancıların erişmesini engellemek için kodunu kullanabilirsiniz. Puk kodu öğrenme pin kodununun unutulmasından sonra yapılan bir işlemdir. Elbette pin kodunuzu unutmadan da puk kodunuzu almanız mümkündür. Ancak puk koduna ihtiyaç duymanız için öncelikle pin kodunu unutmuş olmanız gerekir.

​​​​​PUK Kodu Öğrenme

Puk kodunun unutulması gibi problemler her telefon kullanıcısının başına gelen bir olaydır. Daha önce satın almış olduğunuz sim kartlarının arka kısmında yazan PUK kodu genel olarak isim kartının bir parçası üzerinden öğrenilebiliyordu. Ancak günümüzde puk kodu öğrenme için sim karta ihtiyaç kalmadı. Pin kodunun unutulması halinde mobil cihazınız sizden PUK kodu ister. Her türlü sıkıntı için mesela; ıphone ses yükseltme gibi problemleriniz için mutlaka uzman kişilerden destek almalısınız.

Bu durum sim kartın bloke olduğu zaman sim kartı tekrar kullanıma açmak için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Puk kodunu sim kartınızı yeniden kullanabilmek için mobil cihazınızda görülen ekrana girmeniz gereklidir. Bu işlemden sonra bloke olan sim kartınız tekrar açılabilir. Puk kodunu almak için de yapılması gereken bazı basit adımlar vardır. PUK kodu için operatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekir. Mobil operatörünüz size gereken yönlendirmeleri yapar ve bu şekilde puk kodunuza ulaşmanızı sağlar. Bazen akıllı telefonlar için ekran değişimi gerekebilir. Xiaomi ekran değişimi için mutlaka yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı