İş Fikirleri

Saray Zemin Beton Parlatma

Beton Delme

Delinecek olan betonun yapısına, kalınlığına, tazeliğine göre bir makine belirlenerek yapılmaktadır. Çok derin ve kalın olmayan beton delme işlemleri için derzler yeterli olabiliyor. Derinliği ve kalınlığı fazla olan betonarme yapılarda beton delme işlemleri kapsamında derzler yeterli gelmeyebilir. Kalın yapılı betonların delme işlemi için ise karot delme makineleri kullanılabilmektedir. Ayrıca derzler düz olan bölme işlemleri kapsamında yapılırken karot delme makine ile daha çok yuvarlanarak silindir şeklinde delme işlemi ile yapılmaktadır.

Beton Patlatma

Döşemelere, beton duvarlara, betonarme herhangi bir yapıya içerden bir germe kuvveti verilerek betonun patlatılmasına denilmektedir. Ayrıca şehir alanlarında gürültü, titreme, ses, toz ve olumsuz faktörlerin ortaya çıkacağı gözönüne alınarak yıkım çalışmalarında patlatma veya mekanik beton yıkıcılar tercih edilebilmektedir. Ayrıca dinamit gibi yıkıcı etkisi büyük olan patlayıcılar yerine alternatifler kullanılarak fazla gürültü ve titreşim neden olması kontrol altına alınmakta ve her geçen gün beton patlatma ile ilgili farklı tercihler ortaya çıkmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama ; Günümüzde oldukça fazla tercih edilen bir yapı malzemeleridir. Yapıştırıcı bir kimyasal ile en iyi kimyasal zemin kaplaması yapılmaktadır. Epoksi reçinesi bir kürlenme işleminde meydana gelen zamanla özelliklerini kaybetmez suya asit alkaliye karşı oldukça dayanıklıdır. Sürtünmeli aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yağlara kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Yüzey kir tutmaz ve temizlemesi kolaydır.

Beton Kot Düzeltme

Beton Kot Düzeltme ; Özellikle üzerinde yaya trafiğinin, araç trafiğinin yoğun olduğu betonlarda herhangi bir uygulama ve koruma olmaksızın zamanla çukurlaşmalar. Kırıklar, çatlaklıklar ve bombeler oluşmaktadır. Bu durum ise hem yaya trafiğini hem de araç trafiğini bulabilmektedir. Bu gibi durumlarda ekonomik olması sebebiyle beton zeminlerinin düzeltilmesini ihtiyaç duyulabiliyor. Beton düzeltme yöntemi ile zemini ekstra uygun bir maliyetle düzeltilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı