İş Fikirleri

Kimler Anime İzleyebilir?  

Anime

Çizgi film ve animasyon teknolojilerinin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş olan anime, küçük büyük herkesin ilgiyle izlediği yapımlar arasında yer alıyor. Sıra dışı karakterleri ve sürükleyici konularıyla oldukça başarılı olan türkçe anime izle çizgi filmler, son yılların en önemli akımlarından biridir.

Gören herkeste mutlaka ufakta olsa merak uyandırması nedeniyle kısa süre içerisinde geniş bir kitle tarafından keşfedilmiştir. Tarihi çok eski yıllara dayanır ve ilk anime filmi de şimdiki kadar ilgi çekmeyi başarmıştır. Yaklaşık iki dakikalık bir videodan oluşan ilk anime, oldukça ilgi görmüş ve bugünkü konumuna ulaşmasını sağlamıştır. Yazılı ve basılı halde olan versiyonlarına manga adı veriliyor. Şimdilerde çekilmiş olan birçok türkçe anime ise mangalardan esinlenilerek hazırlanıyor.

Kimler Anime İzleyebilir?

Animeler için hitap ettiği yaş grubunun genellikle 18 yaşından küçük çocuklar olduğu iddia edilse de, günümüze yetişkin birçok birey boş zamanlarını anime filmlerini izleyerek geçiriyor. Konuları itibariyle popüler konulara değiniyor olması; şiddet, aksiyon ve macera gibi pek çok sahnenin olması yetişkinleri de pekâlâ anime izlemelerini normalleştiriyor.

Fantastik kurguları çocuklarda ve gençlerde hayal dünyalarının oldukça genişlemesini sağlıyor. Bu nedenle seçici olmak kaydıyla dileyen herkesin anime izlemesinde hiçbir sakınca bulunmuyor. Kodomo olarak tanımlanan anime türü çocuklara yönelik olan ve en bariz örnekleri arasında Hello Kitty ve pokemon gibi karakterlerin yer aldığı çizgi filmlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı