İş Fikirleri

Vefk Yorumları

Vefk yorumları genel tanımıyla ”UYUM” anlamına gelir.

Bir konuya, bir duruma, bir oluşa uyumlu olmak, ona daha kolay ulaşabilir veya onun tarafından daha kolay ulaşılır olmak şeklinde açıklayabiliriz.
Bu durumu bazılarımız şanslı olmak olarak değerlendirebilir.

Aslında şanslı olmak dediğimiz kavram bizim o durumla ilgili engellerimizin ortana kalkması ve konu hakkında çok daha etkin olmamız anlamına gelir.
Bir örnek verecek olursam; bazı insanlar vardır, yaşamlarında sürekli maddeyle ilgili sorunlar mevcuttur, parayı zor kazanır, maddeye zor sahip olurlar. Kimi insanlar da tam aksine sanki maddenin merkezindedir, herşey onlara doğru akar, hatta onları gördüğümüzde ” ne şanslı, sanki her şey ona yardım ediyor” deriz.

Bu durum o kişinin Allahın sevgili kulu olduğundan kaynaklanmamaktadır, hepimiz yaratanın eşitliği ve adaleti içinde aynı duruma gelebiliriz. Bu durum o kişinin maddeyle ilgili blokajlarının kalkmış olmasından ve varlık frekansının maddeye dair alana uyumlu olmasından kaynaklanır. Aynı şey aşk ve diğer her durum için geçerlidir.

İşte bu durum, bizim radio’da belli bir müziği dinlemek istememiz gibidir. O müziğin çaldığı frekansı bulur, o frekansa ulaştığımızda istediğimiz o müziği dinleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı