İş Fikirleri

Apk Ne İşe Yarar? 

Apk Ne İşe Yarar? 

Apk indir Android cihaz kullanıcılarını oldukça yakından ilgilendiriyor. Android cihaz kullanıcıları APK kullanıldığı zaman cihazlarına zarar gelip gelmeyeceği sorusuna cevaplar arıyor. Apk indirme  Android cihazı kullanıcılarını ilgilendirir. Play Store’dan yüklenilen uygulamaların gayri resmi yoludur. Google play store’da yükle butonuna tıklandığında uygulama indirilmeye başlar. Bu indirme işlemini Google play kullanarak değil de internet üzerindeki herhangi bir siteden indirildiğinde ücretsiz Apk indir kullanarak yüklemiş olursunuz. Fakat sadece uygulamayı indirmiş olursunuz ve kuramazsınız. Bu nedenle de uygulamayı indirdiğiniz yerde bulup kurmanız gerekiyor.

APK Nedir?

Android cihaz kullanıcılarının sıklıkla karşısına çıkan APK sözcüğü aslında Android Package Kit kelimelerinin kısaltılmışıdır. Android işletim sistemi için geliştirilmiş olan oyun dosya veya uygulamaların dağıtılması ve yüklenmesinde kullanılan bir çeşit dosya formatıdır. Android Package Kit yani kısaltılmış adı ile APK Windows exe uzantısının Android versiyonudur. Bu sistem Google play üzerindeki tüm oyun ve uygulamalar tarafından kullanılır.

Android tabanlı akıllı cihaz kullanan kişiler çeşitli dosyalara Google Play’den ulaşabilir. Ancak bazen bazı durumlarda APK dosyalarına da ihtiyaç duyulabiliyor. Google play store’da ülkemizde yayınlanmayan fakat ücretsiz indirilebilen oyun ve uygulamalar APK dosyaları ile indirilebiliyor. Android cihazınızda APK dosyalarını bulabilmenin en pratik yolu arama motorları üzerinden arama yapılmasıdır. Fakat bunu yaparken dikkatli olmalı içinde virüs veya zararlı yazılımlar bulunan dosyalardan uzak durmanız gereklidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı