İş Fikirleri

Bilişim Avukatlığı Nedir? Ne İş Yapar?

Bilişim Avukatlığı Nedir? Ne İş Yapar?

Dünya genelinde artan bilişim suçları son derece tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Ülkemize de sıçrayan bu durumda Atasoy hukuk bürosu olarak açacağınız davalarda sizlere yardımcı olacaktır. Bilişim suçları bilgisayar ortamında kişisel verilerinizi hırsızlık yöntemi ile çalarak sizleri zor duruma düşürme işlemidir. Böyle durumda kaldığınız zaman Bilişim avukatı olarak internet üzerinden işlenen suçlar ile bilişim sistemlerinin kullanıldığı uyuşmazlık konularında görev alan, müvekkillerinin lehlerindeki argümanları toplayarak hukuk önünde sizleri savunmak için çaba göstermektir.

Siber suç avukatı veya internet avukatı da denilir. Bilişim avukatı, bilişim araçları ile ve internet üzerinden işlenen suçlar karşısında müvekkillerine hukuki yardım sağlayarak uğradığı zarardan kurtarmak için dava açarak zararın karşılanması ve yapan kişileri cezalandırmak istemi yapmasıdır.

Bilişim sistemine girme, banka veya kredi kartının kötüye kullanılması, sistemi engelleme, bozma, erişilmez kılma, verileri yok etme veya değiştirme suçu, yasak cihaz veya program kullanma, tazminat, ticari ve özel hayata ilişkin internet üzerinde yaşanan olaylar konusunda müvekkillerine Antalya avukat aracılığında hukuki savunma ile destek olmaktadır.

Şirket ve Ticaret Avukatı Nedir? Ne İş Yapar?

Şirket avukatı, avukatlığını üstlendiği şirkete her türlü hukuki konuda danışmanlık vermektedir. Hukuki müşavir olarak da adlandırılan ve şirket avukatları, şirketin kuruluşundan tasfiyesine kadar bütün hukuki prosedürleri takip ederek yol çalıştığı şirketlere yol gösteren kişilerdir.

Şirket tarafından hazırlanan tüm sözleşmeleri en ince detayına kadar inceleyen Antalya icra avukatı ve şirket avukatları, sermaye artırma, azaltma, vergi sorunları, şirket adına açılan veya şirkete karşı açılan davalardan sorumludur. Şirket ile işçi arasındaki ihtilaflar, ihtarname ve ihbarnameler konusunda şirketin haklarını sonuna kadar savunmasını yaparak her hangi bir zarar gelmesine engel olmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı