İş Fikirleri

Vds Nasıl kullanılır?

Vds yani Virtual Didicated server adından da anlaşıldığı gibi kullanıcılara web uygulamaları oluşturmak, dağıtmak ve barındırmak için yönetilen ancak dedicated bir sunucu olanağı sağlayan sanal makinelerdendir. Diğer müşterilerle paylaşılmadığı için çok kiracılı bir ortam sunmamaktadır. Son dönemin en popüler bulut sunucu hizmetlerinden biri olan vds kiralama kullanıcılarına kendi web uygulamalarını geliştirmeleri, dağıtmaları ve barındırmaları için kullanabilecekleri imkanı vermektedir. VDS paketlerinde aynı donanıma sahip herkes aynı işletim sistemini kullanırken VDS te durum biraz daha gelişmiştir ve her kullanıcının kendine ait işletim sistemi bulunmaktadır.

Vds Sunucularını Kimler Kullanabilir?

VDS sunucuları, VDS kiralama işlemi yapıldıktan sonra 1 ile 8 saat içerinde mühendisler tarafından müşterilerine teslim edilmektedir. Yüksek trafiğe sahip web siteleri, oyun sunucusu kurmak isteyen bireyler, radyo ve televizyon uygulamalarında, büyük ölçekli mail trafiğine sahip olan kurumsal firmalar vds kiralama işlemi yaparak  istenildiği gibi kullanılmaya başlanabilmektedir.

Vds Sunucusu ile Neler Yapılabilir?

Vds işlemini müşteri siteleri veya kendi siteleriniz için kullanabilirsiniz. Birden fazla alan adı kullanılabilmektedir. E-mail sunucusu olarak kullanılabilmektedir. Veri tabanı sunucusu olarak kullanılabilmektedir. Üzerine istenilen herhangi bir kontrol paneli yazılımı kurup kulanabilirsiniz. Vds kiralama işlemini yaptıktan sonra fiziksel bir sunucudan aradığınız herşeyi tam anlamıyla bulmanız mümkündür. Donanım bağımsızlığı sayesinde bütün uygulamalarda yüksek performans sağlamaktadır. Sanal sunucunuzu kendinize ait bir fizksel sunucu olarak da kullanabilirsiniz.

Vds kiralama işlemi yapan müşterileriniz veya siz 7 gün 24 saat teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı